Határtalanul

A Kisfaludy Károly Általános Művelődési Központ sikeresen pályázott a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Által kiírt Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek - című felhívásra.

A támogatásként 673 500 Ft érkezik az „Az ismeri az én országomat, aki állt már a szivárvány alatt.” című program megvalósítására. A pályáztató szándéka az, hogy a magyarországi közoktatási intézményekben tanuló hetedikesek megismerkedjenek a határon túli magyarlakta területeken élő magyarság értékeivel tanulmányi kirándulás keretében. Kirándulásunk célja, hogy megismerkedjünk Erdély történelmi helyeivel, természeti kincseivel, a határon túli magyarság értékeivel, hagyományaival, magyarságtudatával, problémáival.

A tanulmányi kiránduláson tananyag tartalmak kerülnek feldolgozásra élményszerűen, az adott történelmi helyszínen. Reményeink szerint a projekt keretében közelebb tudjuk hozni tanulóinkhoz Erdélyben élt és munkálkodott tudósainkat, költőinket, íróinkat, történelmi személyiségeinket.

A Határtalanul program keretében az idén a hetedikesekkel Felvidéken jártunk.

Felvidék 2019

Határtalanul program tét letöltés/megtekintés